Nvidia Shield 2015 yılında piyasaya sürülmesine rağmen hala popülerliğini koruyan bir cihaz. Hatta Türkiye’de yeni yeni popüler olmaya başladı. Peki 2015 yılında piyasaya sürülen bir cihazı 2019 yılında almak ne kadar mantıklı?

Aradan 4 yıl geçmesine rağmen Nvidia Shield, GeForce Now sayesinde popülerliğini korumaya devam ediyor.

Peki nedir bu GeForce Now?

Geforce Now, Nvidia’nın sunduğu bir bulut oyun sistemidir. Nvidia Shield aldığınız zaman GeForce Now üyeliğine de hak kazanmış alıyorsunuz. Cihaz yoksa başvuru yapıp aylarca beklemek zorunda kalıyorsunuz. Bu çok önemli. Eğer ikinci el Nvidia Shield alırsanız, mutlaka kullanıcının geforce now hesabını da istemelisiniz. Eğer bu hesap olmazsa GeForce Now’ı kullanamazsınız. GeForce Now olmadan Nvidia Shield’in diğer tv boxlardan farklı bir özelliği kalmıyor.

Kimler Nvidia Shield tercih etmeli?

Sadece multimedya için alacaksanız bu cihaz size pahalı gelir. Eğer işin içine oyun da giriyorsa o zaman kesinlikle Nvidia Shield almalısınız.

Geforce Now ücretli mi?

GeForce Now şu an ücretsiz olsa da ilerleyen süreçte ücretli olacaktır. Böyle bir hizmetin ücretsiz devam etmesi çok zor. Ücretlendirme nasıl olur, ne kadar olur bilinmiyor ama çok pahalı olacağını düşünmüyorum. Bir de rakip Google Stadia geliyor. Bu yüzden rekabet olacaktır.

Her pc oyununu oynayabilir miyiz?

Her pc oyununu oynayamazsınız. Şu anda sadece Steam platformunu destekliyor. Yakın zamanda desteklenen platformlar da artacaktır.

Crackli oyun kullanılabilir mi?

Kullanılamaz. Steam üzerinden satın aldığınız veya ücretsiz sunulan oyunları oynayabilirsiniz.

 

ÇEKİLİŞ VAR

Uzun zamandır yapmayı düşündüğüm çekilişin ilk aşaması videomuzla beraber başlıyor.

https://gleam.io/GooF4/merttemizercom-bluetooth-kulaklk-ekilii

 

https://youtu.be/7J3sI-Tg30Y